Найнизькокалорійніший Алкоголь - список дієтичних напоїв

Найнизькокалорійніший алкоголь - у якому напої найменше калорій і як мінімізувати шкоду, що завдається. Список енергетичної цінності

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Найнизькокалорійніший Алкоголь - список дієтичних напоїв

Найнизькокалорійніший алкоголь - список

Питання дієтичного харчування нерозривно пов’язане зі спиртними напоями, тому що для більшості тих, хто дотримується певної дієти, легше “вирахувати” найнизькокалорійніший алкоголь, аніж повністю відмовитися від періодичного вживання чогось міцного. Який же звеселяючий напій містить найменше калорій, і що необхідно робити, щоб у періоди “узливань” максимально зменшити шкоду для фігури?

Найнизькокалорійніший алкоголь

Зазвичай напої не розглядають як джерела зайвої ваги. І це дійсно так для будь-яких напоїв, крім алкогольних. У реальності алкогольні напої включають до 20% усіх споживаних людиною за день калорій. Там, де середня кількість калорій зростає на 300 калорій на день, половина з цієї надбавки становлять калорії саме з напоїв. А все може бути ще гірше, коли мова заходить про алкоголь.

“Американський журнал лікувального харчування” поставив алкогольні напої на друге місце за калорійністю після “калорійно підсолоджених напоїв” (безалкогольних напоїв). Однак на відміну від безалкогольних напоїв, існує безліч різних версій щодо впливу алкогольних напоїв на здоров’я людини (багато хто, напевно, чув про користь келиха сухого червоного вина). Напевно всі погодяться, що занадто багато алкоголю - шкідливо.

Алкоголь и вес

Тепер виникає питання: якщо ви хочете випити алкогольний напій і одночасно стежите за своєю вагою, то як порівнювати дозу? З метою правильного вибору, нижче ви зможете знайти порівняння різних видів пива, вин і лікерів.

Звідки калорії

В алкогольних напоях не міститься ні білків, ні жирів, а вуглеводів дуже мало (виняток становлять лікери та солодкі вина). Звідки ж у них з’являються калорії? У будь-якому міцному напої присутній спирт, який отримують методом природного бродіння із зернових, картоплі, фруктів, ягід, що мають певну харчову цінність.

Калорійність чистого спирту 96% - 710 ккал на 100 г. Це трохи нижче за енергетичну цінність рослинної олії та сала, які є найкалорійнішими продуктами. Звісно, у чистому вигляді спирт ніхто не вживає, але він є головною складовою будь-якого алкогольного напою, тож що міцніший напій, то він калорійніший. Слабоалкогольні напої містять малу кількість спирту, натомість до них додають цукор, дріжджі, солодку газовану воду. Вони легші та приємніші на смак, тому вживаються у більших обсягах, ніж міцні.

Як впливає

Сам по собі спирт продукт калорійний, та й калорії ці порожні й не приносять користі. Потрапляючи в організм, вони витрачаються насамперед, а калорії і поживні речовини, що надходять з їжею, відкладаються про запас. Але найбільша підступність різного винишка в тому, що ми рідко п’ємо, щоб пити. Зазвичай ми п’ємо, щоб пити і їсти, що і стає причиною набору зайвої ваги.

Крім того, спиртне підвищує апетит, піднімає настрій, притупляє почуття страху і совісті (і взагалі всі інші почуття), і ти вже без сорому тягнеш до рота восьму відбивну, щоб заїсти її тортиком.

Окремо варто відзначити анестезуючий ефект алкоголю, що діє на рецептори в шлунку - ти тупо переїдаєш і навіть не відчуваєш, як тріщить пузо. А вранці знову їси, щоб воскреснути після вчорашнього, бо тобі потрібні білки і сили.

Як бачиш, алкоголь складно назвати хорошим супутником у боротьбі за струнке тіло, але знаючи деякі тонкощі, можна обхитрити свій метаболізм.

Енергетична цінність

Який алкоголь містить найменше калорій? Список калорійності алкоголю показує енергетичну цінність спиртовмісних напоїв на 100 г і вміст у них вуглеводів. Калорійність алкоголю безпосередньо пов’язана з його міцністю і вмістом у ньому вуглеводів.

Энергетическая ценность

Зі списку видно, що найнизькокалорійніший алкоголь - це світле пиво і сухе вино. Щоб наочно бачити, який алкоголь є найнизькокалорійнішим, а від вживання яких напоїв краще відмовитися, щоб не набрати зайві кілограми, рекомендується вивчити цей список. У ньому розташовані спиртні напої в порядку збільшення їхньої калорійності на 100 г:

  • Світле пиво залежно від оборотів - 29-50 ккал.
  • Сухе вино біле і червоне 12% - 66 ккал.
  • Сухе шампанське - 70 ккал, напівсолодке - 87 ккал.
  • Напівсолодке і солодке вино 12% - 98-132 ккал, залежно від сорту і цукру, що міститься в них.
  • Десертні та кріплені вина - 160-170 ккал.
  • Ром, віскі, джин, бренді - 220 ккал.
  • Текіла - 231 ккал.
  • Горілка - 235 ккал.
  • Коньяк - 239 ккал.
  • Лікери 24% - 345 ккал.

Небезпека алкогольних коктейлів

Особливу увагу варто звернути на алкогольні коктейлі, які вважаються слабоалкогольними напоями, але при цьому нерідко є висококалорійними. У змішаних напоях калорій більше, ніж у пиві або вині.

Великою популярністю користуються багатокомпонентні коктейлі, які за своєю калорійністю з успіхом замінять десерт. Бармени постійно вигадують все нові оригінальні суміші, як-от шоколадні мартіні або гарячі ромові коктейлі, щоб здивувати вибагливих завсідників. Такі напої з шоколадом, сиропом, цукром та іншими кондитерськими інгредієнтами містять масу калорій.

Так у 100 г “Мохіто” вже 95-100 ккал, у “Піна Коладі” ще більше - 230 ккал. Коктейль “Лонг Айленд Айс” дотягує за енергетичною цінністю до лікеру - 345-350 ккал на 100 г. У коктейлі “Кривава Мері” (горілка з томатним соком) міститься 80 ккал у перерахунку на 100 г. З таким показником цей напій разом із “Мімозою” і “Викруткою”, у яких узагалі всього 65 ккал на 100 г, можна сміливо назвати одним із найнизькокалорійніших алкогольних коктейлів. Сюди ж можна включити вино з содовою - 70 ккал на 100 г. Але всі рекорди за низькою енергетичною цінністю б’є коктейль із рому з дієтичною кока-колою - 45 ккал на 100 г напою.

Найнизькокалорійніший алкогольний коктейль можна зробити ще менш калорійним, якщо попросити бармена додати туди лід або розбавити напій водою. Можна також чергувати алкоголь і безалкогольні напої.

Тепер, коли з’ясувалися показники алкогольних калорій, визначилися переможці в номінації найнизькокалорійніших алкогольних напоїв, стане легко планувати, скільки і якого спиртного випивати на святах і вечірках.

Для тих, хто стежить за вагою і стрункістю фігури, буде корисно скористатися знаннями про те, який алкоголь найнизькокалорійніший, щоб залишатися впродовж усього життя гарними й елегантними, відчувати легкість у тілі та позитив у настрої.

Як мінімізувати наслідки

Незважаючи на те, що алкоголь, всупереч поширеній думці, досить калорійний, цілком реально вживати його, не поправляючись. Достатньо лише не захоплюватися і дотримуватися нескладних правил, які не дають спирту засвоюватися надто швидко. І, зрозуміло, на дієті краще віддавати перевагу низькокалорійним напоям.

Минимизация последствий

Щоб обмежити кількість калорій, що надходять з етанолом, потрібно уповільнити його засвоєння. Ось список дієвих способів:

  • Пити алкоголь слід повільно - тоді етанол засвоюватиметься поступово.
  • За можливості спиртне слід розбавляти - вино водою, джин тоніком, віскі содовою. Це знизить швидкість всмоктування етанолу і заодно сповільнить настання сп’яніння.
  • Закушувати слід нежирною, але досить щільною білковою їжею - наприклад, курячим філе. Хліб також сповільнить засвоєння етанолу.

При дотриманні цих нескладних рекомендацій дієта й алкоголь не стануть виключати один одного. Головне - дотримуватися міри.