Вплив алкоголю на суглоби - причини болю

Вплив алкоголю на суглоби та кістки людини. Чому болять коліна після вживання спиртного

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Вплив алкоголю на суглоби - причини болю

Болі в суглобах після алкоголю - серйозний привід для занепокоєння

Про вплив алкоголю на внутрішні органи знає багато хто, тому мало хто дивується, від чого наступного дня після рясного вживання алкоголю гуде голова, болить печінка тощо. Але ось чому ниють суглоби багатьом невтямки. Звертаючись до фахівця зі скаргами на болі в колінах або тазостегнових суглобах, пацієнти чують рекомендацію відмовитися повністю від вживання спиртних напоїв. Найчастіше до цього ставляться скептично, вважаючи це застереження черговою фразою всіх лікарів. А це зовсім не так. Чому болі в суглобах слугують тривожним дзвіночком і як алкоголь впливає на суглоби далі в статті.

Першими страждають колінні суглоби

Часто зловживання алкоголем позначається на стані колінних суглобів: вони страждають більше за інші органи.

Спирт безпосередньо впливає на цю частину тіла:

  • руйнуючи природний хід нейрогуморальної регуляції;
  • ініціюючи запальний процес;
  • викликаючи біль, набряк тканин.

Першими страждають колінні суглоби

Вживання спиртного в значних дозах призводить до того, що в кров людини надходять такі активні речовини, як адреналін або дофамін, які сприяють загостренню запалення суглобових тканин, що вже існує. Відбувається різке зниження калію в крові, з’являються набряки. Результатом алкогольної інтоксикації стають патологічні процеси, що виникають у самих суглобах:

  • підвищення тиску рідини в навколосуглобовій сумці;
  • активізація рецепторів, що відповідають за больові відчуття.

Ацетальдегід, продукт обміну етанолу, чинить негативний вплив на стінки клітин. Відбувається порушення всього циклу обміну речовин:

  • змінюється проникність стінки мембран;
  • внутрішньоклітинний метаболізм здійснюється прискореними темпами;
  • витрачається весь запас поживних речовин клітини, і вона працює на максимальних можливостях.

Алкоголь і патології суглобів

Той факт, що в процесі еволюції людина стала прямоходячою, пояснює різке збільшення навантаження на суглоби нижніх кінцівок. У зв’язку з цим хрящі суглобів найбільше схильні до зносу під час руху: бігу, ходьби та стрибків. Поступово мікротравми провокують непомітне уповільнене запалення, але хворий лише зрідка скаржиться на хворобливі відчуття в кістках.

Постійне вживання спиртних напоїв навіть у помірних дозах призводить до того, що клітини хряща людини, яка п’є, зважаючи на порушення обмінних процесів і безперервну посилену роботу, зношуються набагато сильніше, ніж хрящі непитущого. Під впливом алкоголю хрящ стоншується або ж зовсім зникає, тоді під час руху одна об одну починають тертися вже незахищені хрящовою тканиною ділянки кісток. У результаті кістки розростаються, деформуючи, таким чином, суглоб і чинячи тиск на рецептори, що спричиняє постійний біль під час ходьби. У підсумку людина набуває такого захворювання, як артроз.

Осколки зруйнованого хряща всередині суглоба починають поглинатися лейкоцитами, вивільнення клітинних ферментів спричиняє запалення синовіальної оболонки - захворювання, що має назву синовіт.

Загострення прогресуючого асептичного запалення суглоба після чергової дози спиртного призводить до розвитку ще більш грізного захворювання - артриту.

Здавлювання незахищених хрящами ділянок епіфізів провокує ішемію кісток - недостатнє кровопостачання органу. У результаті кістка не отримує потрібного живлення і необхідної кількості кисню, що тягне за собою неминуче омертвіння кісткової тканини та її руйнування. Так виникає асептичний некроз. Повне руйнування суглоба може відбутися протягом 3-5 років, залежно від загального стану здоров’я людини.

Результати останніх досліджень показують, що некроз кісток у більшості випадків пов’язаний із багаторічним споживанням алкоголю.

Нерозчинні урати, що утворюються в організмі (як наслідок споживання алкоголю), не виводяться і відкладаються в клітинах різних тканин. Через це виникає стійка гіпертонія, у нирках утворюються камені, а в суглобовій сумці, сухожиллях і зв’язках відбувається відкладення солей. Кристали уратів, потрапляючи в синовіальну рідину і хрящ, потім проникають у кістку. Порушення вивідної функції нирок сприяє прогресуванню процесу, призводячи до запалення суглоба, яке нерідко виникає саме після чергового пиття. Цей хворобливий стан називається подагрою.

Як уберегти суглоби?

Врятувати суглоби можна тільки за допомогою повної відмови від алкоголю і коригування способу життя.

Як уберегти суглоби?

У разі одноразового вживання алкоголю у великих кількостях рекомендується пити якомога більше рідини і вживати такі продукти: зелень, капусту, огірки, листовий салат, будь-які горіхи, сухофрукти і кисломолочні продукти.

Це допомагає швидше відновити обмінні процеси, а також поповнити запас калію, фосфору, магнію і кальцію, які необхідні для здоров’я суглобів.

Незважаючи на той факт, що багато патологій розвиваються після 40 років, молодим людям, які п’ють, слід подумати заздалегідь про такі неприємні наслідки.

Пам’ятайте, що болі в суглобах після прийому алкоголю - це тривожний сигнал. Не залишайте поза увагою це явище і не намагайтеся заглушити хворобливі відчуття знеболювальними препаратами або ж черговою порцією спиртного. Повна відмова від алкогольних напоїв і правильне лікування - надійний спосіб зупинити розвиток небезпечної недуги.