Бурштинова кислота та алкоголь - як приймати, корисні властивості

Як допомагає бурштинова кислота з похмілля. Застосування бурштинової кислоти перед вживанням алкоголю

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Бурштинова кислота та алкоголь - як приймати, корисні властивості

Бурштинова кислота - "чарівний еліксир" при похмільному синдромі

Непомірне споживання алкогольних напоїв часто стає причиною неприємного стану вранці - похмілля. І це відчуття знайоме не тільки людям, які страждають на алкогольну залежність, а й тим, хто просто не розрахував свої сили або в п’яних веселощах втратив над собою контроль. Боротися з похміллям багато хто звик класичними методами: розсолом, аспірином, розчином Регідрону.

Однак мало хто чув про бурштинову кислоту, яка допомагає вивести в найкоротші терміни шкідливі речовини з організму і захищає печінку та нирки від їхнього згубного впливу. Бурштинова кислота - ефективний засіб від похмілля. Правильне її застосування дає змогу знизити токсичний вплив спирту на людський організм, як до прийому алкоголю, так і після нього.

Корисні властивості бурштинової кислоти

Виявлена колись ученими в “сонячному камені” бурштинова кислота не є ліками, а, скоріше, БАДом. Ця натуральна речовина присутня в організмі людини, тому навіть у великих дозах - до 600 мг - вона не завдає шкоди здоров’ю. Щодня організм виробляє до 200 мг бурштинової кислоти, яка використовується як додаткове джерело енергії та каталізатор багатьох обмінних процесів.

Корисні властивості бурштинової кислоти

Прийом кислоти рекомендований у разі посилених навантажень, як фізичних, так і розумових, у разі зниження імунітету, хронічних інфекційних захворювань, а також у низці інших випадків, коли організм працює “на знос”. Біологічно активну речовину використовують з метою попередження похмільного синдрому та боротьби з його наслідками.

Захисний механізм бутандіової кислоти

Препарат є елементом, що бере активну участь у метаболізмі. У разі зловживання алкоголем, організм не здатний виробляти потрібну кількість амінокислот і речовин, що відповідають за правильний обмін. Бурштинова кислота активізує енергетичний обмін у тканинах. Надаючи, таким чином, імуномодулювальний ефект на організм, речовина збільшує його опірність до стресів і отруєнь. Саме тому кислота є справжнім еліксиром у разі алкогольних отруєнь і чудовим профілактичним засобом, що допомагає уникнути інтоксикації.

Шкода алкоголю полягає в тому, що в крові людини під час його вживання значно підвищується рівень оцтового альдегіду (“ ацетальдегід” медична назва). Ця отруйна речовина залишається в печінці й отруює організм. Унаслідок такого дисбалансу порушуються окислювально-відновні процеси. Бурштинова кислота в деяких ситуаціях справляється з окисленням ацетальдегіду (перетворюючи отруту на речовини, менш шкідливі для організму) і допомагає уникнути або усунути (залежно від часу прийому) загальну детоксикацію. У підсумку самопочуття людини поліпшується, і вона не страждає від похмілля.

Під час вживання бурштинової кислоти активність дихання клітин підвищується, тим самим збільшується опірність організму негативному впливу алкоголю. Минувши стан інтоксикації, людина набагато легше виходить із похмілля. Усе це відбувається завдяки чудовій властивості бурштинової кислоти - прискорювати в організмі людини процес “згоряння” алкоголю.

Тим часом варто зазначити, що захисні механізми бутандієвої кислоти не спрацьовують у разі, коли людина страждає на алкоголізм 3-го ступеня або вище. Алкоголікам вона допомагає лише підтримувати функції печінки. Препарат ефективно бореться з похміллям у людей, які просто надмірно захопилися алкоголем, наприклад, з нагоди свята, на вечірці.

Застосування “еліксиру” при похміллі

Як правильно приймати бурштинову кислоту, щоб усунути похмілля? Щодня, як було сказано вище, організм людини виробляє близько 200 мг цього біотика. Для нормального обміну речовин цієї кількості цілком вистачає. Різні стресові ситуації ( зокрема й зловживання алкоголем) призводять до різкого збільшення витрат бурштинової кислоти, виникає її дефіцит. Брак речовини можна заповнити шляхом її надходження з певними продуктами харчування або харчовими добавками.

Найкраще використовувати бурштинову кислоту в таблетках - по 100 мг. Перед прийомом ліків потрібно уважно ознайомитися з інструкцією і переконатися у відсутності будь-яких протипоказань.

Приймаючи препарат проти похмілля, потрібно дотримуватися таких правил:

  • таблетки слід приймати зранку, відразу після пробудження;
  • разова доза бурштинової кислоти становить 100 міліграм;
  • таблетки краще приймати до їди, запиваючи водою або соком;
  • інтервал між прийомами кислоти - одна година;
  • добова доза препарату не повинна перевищувати 600 міліграмів.

Бурштинова кислота швидко усуває неприємні симптоми похмілля. Людина відчуває емоційний підйом, прилив енергії, її самопочуття помітно поліпшується. Як правило, двох-трьох таблеток буває достатньо, щоб полегшити стан при похмільному синдромі. Крім того, засіб непогано діє в разі тривалих запоїв (тільки тоді їх приймають протягом кількох днів і навіть тижнів).

Крім усього іншого, бурштинова кислота здатна стимулювати синтез серотоніну - так званого “гормону щастя”. Це піднімає настрій людини і допомагає позбутися депресивного стану, що нерідко виникає з похмілля.

Застосування бурштинової кислоти перед вживанням алкоголю

Засіб від похмілля приймають не тільки вранці, коли нудота, блювота, головний біль та інші ознаки інтоксикації вже виникли. Їхню появу можна й попередити, прийнявши чарівні пігулки до початку веселощів, перед застіллям. Вони прискорять обмін речовин і виведуть з організму ацетальдегід (продукт розщеплення етанолу), що викликає інтоксикацію.

Приймати кислоту рекомендується за годину до того, як людина планує розпивати алкогольні напої. З метою попередження похмільного синдрому 200 міліграм бурштинової кислоти (2 таблетки) буде достатньо. Дія препарату починається вже через 40 хвилин після прийому і триває протягом 2,5 годин. Якщо свято триває довше, прийом добавки повторюють.

Протипоказання

Бурштинова кислота називається кислотою не випадково - надмірне або недоцільне її застосування спричиняє подразнення слизової оболонки шлунка та кишківника. Ця особливість робить неможливим або небажаним прийом таблеток для людей, у яких є певні патології.

Застосування бурштинової кислоти протипоказане в разі:

  • гастриті з гіперсекрецією;
  • загострення виразки шлунка або 12-палої кишки;
  • яскраво вираженої гіпертонії;
  • сечокам’яної хвороби;
  • глаукоми.

Також характерною особливістю “сонячної” кислоти є її збудлива дія на головний мозок, у зв’язку з цим таблетки як антипохмільні ліки важливо вжити до вечора.