Азітроміцин та алкоголь – сумісність та наслідки

Можна пити препарат азитроміцин та алкоголь разом та які це несе наслідки для організму. Коли після прийому азитроміцину можна пити алкоголь.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Азітроміцин та алкоголь – сумісність та наслідки

Азитроміцин та алкоголь – ризик не виправданий

Лікування інфекційно-запальних захворювань часто передбачає тривале вживання антибіотиків. Лікарі завжди попереджають, що під час проходження курсу антибіотикотерапії про алкоголь варто забути. Одним із найбільш часто призначуваних антибіотиків є азитроміцин. Про те, як взаємодіє антибіотик азитроміцин і алкоголь, читайте далі.

Що таке азитроміцин

Азитроміцин - це комбінований антибактеріальний препарат, який також чинить протипротозойний і протигрибковий ефект. Цей антибіотик належить до великої групи макролідів і є представником азалідів. Ліки пригнічують у чутливих мікроорганізмів РНК-залежний синтез протеїнів. Під час прийому препарату гине багато патогенних бактерій і хвороботворних мікроорганізмів.

Перед тим як з’ясувати, яким чином взаємодіють “Азитроміцин” і алкоголь, необхідно сказати про самі ліки. Діючою речовиною препарату є однойменна сполука. Це - азитроміцин. Вона ж присутня в таких ліках, як “Сумамед”, “Зітролід”, “ Азітруси”, “Азівок”, “Сумаклід”, “Зетамакс” і так далі. Дозування препаратів різне. Ви можете придбати засіб із вмістом 125, 250, 500 або 1000 міліграмів азитроміцину. Залежно від виробника і кількості таблеток в упаковці, вартість препаратів змінюється.

Показання

Показання

 • Інфекційно-запальні захворювання, спричинені чутливими до препарату мікроорганізмами:
 • інфекції верхніх відділів дихальних шляхів та ЛОР-органів (ангіна, синусит, тонзиліт, фарингіт, середній отит);
  скарлатина;
 • інфекції нижніх відділів дихальних шляхів (у т.ч. спричинені атиповими збудниками);
 • інфекції шкіри та м’яких тканин (бешиха, імпетиго, вторинно інфіковані дерматози);
 • інфекції урогенітального тракту (неускладнений уретрит та/або цервіцит);
 • хвороба Лайма (бореліоз), для лікування початкової стадії (erythema migrans);
 • захворювання шлунка та дванадцятипалої кишки, асоційовані з Heliobactcr pylori (у складі комбінованої терапії).

Сумісність з алкоголем

В описі препарату жодного слова про спиртне. Виробники явно не припускають, що комусь спаде на думку азитроміцин вживати з алкоголем. Однак людям з патологічним потягом до міцних напоїв буває складно втриматися. Спеціальні дослідження взаємодії азитроміцину та алкоголю навряд чи проводилися. Адже кожному медику апріорі зрозуміло, який ефект може дати подібний “коктейль”.

Наслідки

Сумісність цього лікарського засобу з будь-яким алкоголем, включно з пивом, може призвести до негативних наслідків для здоров’я. Тим більше що організм і так ослаблений впливом інфекції.

Наслідки

Які наслідки може викликати комбінація Азитроміцин і алкоголь:

 • Спиртне і ліки виводяться через печінку та нирки. Саме тому органи відчувають подвійне навантаження, яке досить складно витримати. Як наслідок, взаємодія Азитроміцину та алкоголю підвищує ризик появи недостатності нирок і відмирання клітин печінки.
 • Після вживання алкоголю виникають симптоми отруєння, які нагадують побічні ефекти від застосування лікарських препаратів. Якщо поєднати ці речовини, є загроза помилкового діагнозу. Небезпечні для життя стани можуть бути наслідком не вилікуваної інфекції або алкогольної інтоксикації.
 • Змінюється термін повного виведення лікарського засобу та алкоголю, якщо спостерігається сумісність їх застосування. Важливо враховувати, що однаково шкідливий і повільний, і швидкий варіант. У першому випадку така взаємодія призводить до додаткової інтоксикації алкоголем. Крім цього, недостатня дія антибіотика створює необхідність збільшення дозування засобу. Це призводить до підвищених навантажень на печінку і нирки.
 • Сумісність Азитроміцину з алкоголем, включно з пивом, може стати причиною хронізації інфекційного процесу. У результаті лікувати захворювання стає набагато складніше. Це призводить до збільшення дозування лікарського препарату, що створює навантаження на вивідні органи.

Шкода організму

Шкода організму

Є внутрішні органи, системи та процеси, які найбільше страждають як від спиртного, так і від антибіотиків:

Антибіотики протипоказані або вимагають щонайменше обережності та лікарського спостереження, якщо у пацієнта виявлено печінкову недостатність. Причина в тому, що всі антибіотичні препарати метаболізуються саме печінкою. І вона ж виробляє особливий фермент під назвою “ацетальдегіддегідрогеназа”, без якого неможливе засвоєння організмом етанол-вмісних продуктів.

Якщо азитроміцин пити з алкоголем одноразово, навантаження на печінку може виявитися непосильним, навіть фатальним. Не виключається найсильніша інтоксикація етанолом, зокрема від невеликої кількості спиртного.

Наступна проблема - нирки, які неминуче будуть перевантажені впливом суміші антибіотика і спиртного. Додайте до цього подразнювальну дію етанолу і ліків на слизові оболонки шлунка і кишечника.

вплив алкоголю на печінку

Тепер згадаємо про вплив напоїв “з градусами” на метаболізм. Фахівцям відомо, що продукти розпаду етанолу істотно порушують обмін речовин. Це небезпечно в той момент, коли організм має засвоїти антибіотик. Активна речовина препарату просто не буде засвоєна повною мірою, а вплив на збудників інфекції в організмі виявиться дуже слабким. У кращому разі це сповільнить загальне одужання. У гіршому - дасть змогу хвороботворним бактеріям довести організм до різних ускладнень наявного захворювання.

Коли можна

Через скільки днів після повного закінчення курсу призначеного лікування можна пити спиртовмісні напої, визначається терміном повного виведення ліків з організму.

Азитроміцин залишає організм через три доби після введення, отже, невелику дозу слабоалкогольного напою можна випити через 3 повних дні після остаточного одужання. Скільки не рекомендується пити міцні напої, залежить від загального стану організму.

Коли можна

Відгуки лікарів щодо сумісності антибіотиків з алкоголем вкрай категоричні - якщо людина серйозно вирішила лікуватися, то їй слід забути про спиртне хоча б до повного одужання. Кожен повинен насамперед сам піклуватися про стан свого здоров’я, але етанол може тільки погіршити стан організму, особливо в разі важких інфекцій.

Остаточний висновок

Підіб’ємо підсумки. Тепер ми знаємо, чи сумісний спиртний напій з азитроміцином. Відповідь однозначна - ні. У результаті вживання такого коктейлю можуть бути безліч негативних наслідків.

Остаточний висновок

У мережі є поради про те, що пити спиртне і лікуватися азитроміцином можна одночасно. Як доказ наводиться досвід американських солдатів, які під час ІІ світової війни були змушені лікуватися пеніциліном, але при цьому пили пиво. Воно видавалося всім військовослужбовцям щодня. Через брак ліків на той час лікарі були змушені витягувати із сечі цих солдатів пеніцилін.