Феназепам і Алкоголь - смертельне поєднання та ризик

Феназепам і алкоголь - сумісність і лікування алкоголізму. Імптоми та наслідки отруєння феназепамом і заходи першої допомоги

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Феназепам і Алкоголь - смертельне поєднання та ризик

Феназепам і Алкоголь - смертельне поєднання

Феназепам і алкоголь поєднувати протипоказано, тому що такий “коктейль” здатний убити людину. Наслідки такого змішування призведуть до наслідків, впоратися з якими не зможе навіть найдосвідченіший лікар. Сам по собі Феназепам - це чудовий засіб, який здатний вилікувати алкоголізм, нервозність, психоз і навіть шизофренію. Але в компанії з алкоголем це стає не ліками, а вбивцею, що порушує роботу ЦНС і призводить до смертельного результату.

Що таке феназепам - опис

Феназепам - найбільш “народний” транквілізатор. Насправді цих “зепамів” дуже багато: діазепам (валіум), клоназепам, лоразепам тощо. У нашій країні чомусь дозволений до продажу в аптеках за рецептом тільки феназепам, хоча він нічим не видатний.

Дешевий і доступний - він є у всіх. А оскільки він дуже швидко знімає тривогу і допомагає заснути навіть у запущених ситуаціях, приймають його дуже багато людей. Даремно, звісно, тому що він не нешкідливий і дуже швидко викликає сильну залежністьзалежність. Тому ми не рекомендуємо брати його в рот без призначення лікаря взагалі.

Что такое феназепам

Основні показання:

 • панічні атаки,
 • розлади сну,
 • іпохондричний синдром,
 • фобії,
 • підвищена дратівливість,
 • депресивність,
 • шизофренія,
 • сильна збудливість тощо.

При регулярному вживанні, поза комплексним лікуванням, феназепам викликає звикання. Воно супроводжується агресивністю і ще більш підвищеною тривожністю, ніж до початку прийому. Його взаємодія з іншими лікарськими препаратами повністю не вивчена до теперішнього часу.

Сумісність

Феназепам, як і всі бензодіазепінові транквілізатори, підвищує кількість гальмівних медіаторів у нейронах центральної нервової системи. Це призводить до пригнічення діяльності нервових клітин і обумовлює седативний ефект.

Етанол має схожу дію. Продукти його розпаду є токсичними для клітин головного мозку. Спочатку вони збільшують концентрацію речовин, що відповідають за задоволення, а потім пригнічують діяльність усіх центрів ЦНС. Що більша доза алкоголю, то сильніше пригнічення.

Феназепам і алкоголь потенціюють дію один одного. При цьому дія не обмежується звичайною седацією. Можуть перестати функціонувати будь-які центри головного мозку, зокрема ті, що відповідають за життєво важливі функції. Вживання навіть невеликої кількості алкоголю в поєднанні з низькими дозами феназепаму може призвести до значного пригнічення клітин ЦНС.

Лікування алкоголізму

Феназепам використовують для лікування алкогольної абстиненції, в народі званої “ломкою”. Синдром відміни настає через кілька діб після повного припинення вживання спиртних напоїв в осіб, які тривалий час ними зловживали. Він проявляється нападами агресії, ажитації, необґрунтованого збудження, галюцинацій, марення. Купірують цей стан за допомогою транквілізаторів та інших засобів із седативною дією.

Феназепам часто є препаратом вибору, оскільки він має високу ефективність і низьку вартість. Застосовувати цей засіб у разі алкогольної залежності можна, але не можна змішувати його з алкоголем. Щоб унеможливити взаємодію двох речовин, користуються певною схемою.

Всупереч поширеній думці, алкоголізм не можна вилікувати феназепамом. Цей препарат тільки допомагає боротися з тими симптомами, які виникають у залежних осіб під час скасування дії алкоголю.

Наслідки прийому з алкоголем

Феназепам з алкоголем - досить непередбачуване поєднання.

У разі спільного вживання лікарського складу і спиртного напою можуть проявитися різні наслідки:

феназепам с алкоголем

 • Крім проблем із функцією ЦНС, можливі розлади в роботі травної та дихальної систем.
 • Якщо людині вчасно не надати кваліфіковану допомогу, вона може померти від задухи.
 • Несумісні речовини призводять до депресивних і суїцидальних станів.

Препарат не поєднується з етиловим спиртом. Навіть у випадках, коли пацієнт залишається живим, результатом безпечності стає загострення хвороб печінки, органів ШКТ (шлунково-кишкового тракту) і дихальних шляхів.

Тому приймати Феназепам рекомендується після консультації лікаря. Під час терапії лікарським засобом потрібно виключити вживання напоїв, що містять етиловий спирт.

Існує кілька стадій:

 1. Легке отруєння - сплутана свідомість, порушення концентрації, зіниці не реагують на світло, наркотичне сп’яніння, людина поводиться неадекватно, але водночас на контакт іде.
 2. Середня тяжкість - зіниці перестають реагувати на світло і стають дуже вузькими. Рефлекси порушені, ковтання стає утрудненим. Може розвинутися поверхнева кома.
 3. Важка форма отруєння - спостерігається атонія, рефлекси відсутні, реакція на біль не спостерігається. Людина впадає у важку кому. Дихання стає поверхнево-аритмічним або відсутнє повністю. Розвивається тахікардія, гіпотермія і падає артеріальний тиск.

За будь-якої стадії порушується дихання і діяльність серця.

отравление феназепамом

Отруєння може мати серйозні наслідки з боку центральної нервової системи, які проявлятимуться навіть після одужання.

Перша допомога

Якщо людина прийняла спиртний напій після Феназепаму, то необхідно надати медичну допомогу, яка полягає в такому:

 1. Негайно викликати швидку допомогу або самостійно доставити пацієнта до медичного закладу.
 2. Якщо людина не заснула, провести промивання шлунка. Для цього потрібно випити не менше 6 склянок води, розведеної з содою (розчин має бути слабким). Після цього натиснути на основу язика, щоб викликати блювоту.
 3. Дати якийсь сорбент, наприклад, активоване вугілля (розрахунок 1 таблетка на 10 кг), Полісорб, Ентеросгель тощо.
 4. Якщо людина впала в несвідомий стан у жодному разі не можна її залишати саму. Обов’язково поверніть її набік і зафіксуйте язик (можна використати ручку ложки, обгорнуту бинтом).

Первая помощь при передозировке

Передозування Феназепамом і алкоголем потрібно лікувати тільки в медичному закладі, у домашніх умовах це зробити неможливо. У стаціонарі вводять препарати, які послаблюють вплив транквілізатора на гладку мускулатуру (використовують ліки з вмістом стрихніну). Здебільшого їх вводять внутрішньом’язово тричі на день. Феназепам і алкоголь під забороною в ці дні. Вживати спиртні напої можна тільки після дозволу лікаря.

Смертельна доза феназепаму

Дія транквілізаторів і спиртовмісних напоїв вважаються не передбачуваними і розрахувати, як себе поведе той чи інший організм у цій комбінації, неможливо. Це залежить від особливостей даної особистості. Для кожної людини смертельна доза індивідуальна і безпосередньо залежить від того, чи є у людини хронічні захворювання, алергічні реакції на будь-який компонент, що входить до складу пігулок або алкоголю, чи приймали їжу та її якість.

Смертельная доза феназепама

Медичні працівники кажуть, що 7 мл. внутрішньовенного введення феназепаму або 10 мг. твердої форми здатні призвести до передозування і, до смертельного результату, який виникає від зупинки дихання. Причому, навіть при своєчасній і правильно наданій реанімаційній допомозі, шанси на виживання в ситуації, що склалася, мінімальні.

Ми розглянули, як взаємодіє феназепам і алкоголь, наслідки цього поєднання вкрай несприятливі для організму і мають безліч негативних впливів, що призводять до смерті.