Як позбутися гикавки після алкоголю – медоти та ліки

Як позбутися гикавки після алкоголю – найкращі поради та медикаментозні засоби. Механізм виникнення гикавки та її небезпека

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Як позбутися гикавки після алкоголю – медоти та ліки

П'яна гикавка — не так вже й нешкідливо

Гикавка після алкоголю є нормальною реакцією організму на потрапляння в нього токсичних речовин, що порушують роботу печінки та інших життєво важливих органів і систем. Гикавка, спричинена спиртними напоями, вирізняється високою тривалістю, яка спровокована руйнівною дією етанолу і продуктів його розпаду на клітини і тканини. Як позбутися гикавки після алкоголю? Мова про це піде прямо в нижченаведеному тексті.

Що таке гикавка

Гикавка - це довільні скорочення діафрагми, що виникають унаслідок руху потоків зайвого повітря зі шлунка. Під час руху м’язів діафрагми відбувається стиснення голосових зв’язок - саме це викликає характерний гикаючий звук. Дехто вважає, що схильність до гикавки зумовлена спадковим фактором, однак це твердження не підтверджено науковою доказовою базою.

До появи гикавки, якої важко позбутися, призводять кілька чинників, наприклад:

  • хронічні гастрити та коліти;
  • патології в роботі органів травлення;
  • вроджена слабкість м’язів;
  • ендокринні захворювання;
  • згубний спосіб життя (куріння та алкоголь).

Алкогольна гикавка може турбувати впродовж кількох хвилин або не полишає впродовж кількох днів, до того ж подібні скорочення діафрагми контролювати неможливо.

У разі хронічного або вживання досить великих доз алкоголю виникає тривала гикавка. Такий синдром формується із зовсім інших причин. Основний механізм розвитку зумовлений інтоксикацією організму етиловими парами та продуктами розпаду етанолу.

Види гикавки

Існує кілька різновидів п’яної гикавки, що відрізняються один від одного причиною подразнення блукаючого нерва:

  • токсична. Якщо людина зловживає спиртним, з часом печінка перестає справлятися з нейтралізацією токсинів. Вона збільшується в об’ємі і тисне на діафрагму;
  • центральна, що починається через подразнення нервових закінчень у стовбурі головного мозку (через алкогольну енцефалопатію або пухлину);
  • периферична - наслідок впливу токсинів на периферичну нервову систему, через що розвивається алкогольний поліневрит;
  • віддзеркалена, що виникає в разі захворювань будь-якого органу вздовж блукаючого нерва (шлунка, кишечника, печінки).

Причиною може бути гастрит, ентероколіт, гепатит, цироз печінки.

Небезпека

Усім відома гикавка - це виникнення мимовільного скорочення м’язів діафрагми і тканин гортані, що провокує виникнення різкого, неприємного звуку. Фізіологічно за допомогою гикання зі шлунка видаляється повітря, що скупчилося. Гикавка з’являється несподівано, але швидко зникає, не завдаючи особливого занепокоєння.

Опасность икоты

Гикавка, спровокована алкоголем, спричинена токсичним отруєнням організму внаслідок вживання спиртних напоїв. Як відомо, токсини вражають внутрішні органи, що вкрай небезпечно для людини. Напади гикавки, що не минають, можуть бути спричинені збільшеною печінкою, яка створює тиск на діафрагму. Це свідчить про те, що орган зазнав токсичного ураження і не справляється зі своїми функціями.

Алкогольна гикавка може сигналізувати про початок проблем із нервовими клітинами. В організмі починають протікати процеси, які можуть призвести до незворотних наслідків. Починає відбуватися динамічне ослаблення організму: атрофуються м’язи, порушується чутливість, виникають проблеми з пам’яттю, турбує безсоння, настає нервове виснаження, не виходить контролювати процес сечовипускання. Якщо вчасно не вдатися до лікування, то результат такої, здавалося б, несерйозної проблеми як гикавка, може бути сумним.

Також слід звернути увагу на те, що поява гикавки щоразу під час вживання алкоголю може вказувати на розвиток інфаркту. Саме тому важливо вчасно зайнятися лікуванням, а не чекати летального результату.

Коли людина стає залежною від спиртних напоїв, тобто страждає на алкоголізм, гикавка після сп’яніння сприймається нею як норма. Насправді це крик про допомогу отруєного організму. Токсини атакують усі органи й тканини, на знос працюють найважливіші системи: травна, нервова, імунна, серцево-судинна, статева. Хвороби розвиваються стрімко і зношують ослаблений організм.

Як позбутися

Інтенсивність і тривалість гикавки індивідуальні. Якщо людина лише злегка нетвереза, а гикавка триває всього кілька хвилин, то позбутися її відносно легко, використавши один із наведених способів.

Способи

Часто трапляється так, що перераховані методи просто не спрацьовують, оскільки вони спрямовані на усунення звичайної гикавки, і виникає питання, як позбутися гикавки після алкоголю.

Фахівцями були розроблені інші рекомендації, які можуть допомогти:

  • на язик можна насипати цукровий пісок у невеликій кількості, після чого повільно розсмоктати його. Є й інший метод позбавлення гикавки цукром, хоча застосовувати його можна, якщо хворобливий стан не минає довго. У половині склянки пива треба розчинити 2 повні чайні ложки цукру, після чого суміш, що вийшла, відразу випити;
  • проти алкогольної гикавки може допомогти шматочок звичайного черствого хліба. Його треба повільно розжувати і проковтнути, не запиваючи водою;
  • можна скористатися колотим льодом, який є в будь-якій морозилці. Треба взяти невеликий шматочок, покласти його до рота й почекати, поки він повністю не розтане;
  • добре допомагає паперовий пакет, у нього треба видихнути повітря, після чого одразу ж зробити вдих із цього ж самого пакета. Це дає можливість сильно підвищити концентрацію вуглекислого газу, тобто гикавка минає швидше, ніж за звичайного способу;
  • деякі фахівці стверджують, що позбутися алкогольної гикавки можна, виконуючи різні фізичні вправи. Присідання та віджимання зайвими не будуть;
  • можна зробити пару вправ і для діафрагми. Для цього потрібно встати, руки треба зчепити за спиною в замок, максимально можливо випрямити їх. Перед собою треба поставити склянку з водою і випити відразу після розпрямлення рук. Це допоможе розслабити діафрагму, після чого сильно стиснути її. Ця проста дія усуне алкогольну гикавку швидко і легко.

Препарати

Але, якщо всі поради перепробувано і вони не дали належного результату, потрібно з’ясувати, як позбутися гикавки після алкоголю за допомогою медикаментів. Звичайно, після відвідування лікаря і проведення необхідних аналізів та обстежень. Терапія проводиться після встановлення діагнозу.

Найчастіше тривале гикання базується на проблемах неврологічного характеру.

Тому часто засоби від гикавки від алкоголю лікарями підбираються з роду заспокійливих ліків. Це можуть бути:

  • Нейролептики. Крім хорошого заспокійливого ефекту ці препарати допомагають купірувати зайву чутливість блукаючого нерва.
  • Міорелаксанти. Медикаменти, що допомагають розслабляти м’язові тканини, відповідно і м’язи діафрагми.
  • Ферментні препарати. Ці ліки не тільки мають заспокійливу дію, а й покращують роботу шлунково-кишкового тракту, метаболізм, одночасно купіруючи різні запальні процеси.

Помилки

Процес можна тільки погіршити неправильними діями.

Ошибки

У разі гикавки після алкоголю не рекомендується:

  • Пити газовану воду. Вона збільшує кількість повітря в травній системі, від якого організм захоче позбутися гикавкою. У результаті такий захід тільки може погіршити стан.
  • Переляк. Цей варіант не допомагає, а в деяких випадках може тільки зіпсувати ситуацію.
  • Велика кількість їжі. Так створюється зайве навантаження на шлунок.
  • Пиво. Без коментарів, гикавка від алкоголю, і тому її треба позбуватися за допомогою алкоголю. Так лікували тільки в античні часи, але відтоді медицина зробила крок далеко вперед. Тут справа не тільки в алкоголі, а й бульбашках. Тож пиво - це суміш алкоголю і газованої води за “зворотною ефективністю”. Тобто, шкода подвійна, а то й потрійна, оскільки вуглекислота сприяє всмоктуванню алкоголю.

Запобігання

Алкогольна гикавка - серйозна проблема, яка може виникнути абсолютно в будь-якої людини. У разі виникнення цього нездужання рекомендується обов’язково проконсультуватися з лікарем-спеціалістом. Як позбутися гикавки після алкоголю написано вище, тепер же настав час дізнатися про те, як її не допустити. Можливо, вам доведеться обмежити кількість спиртного.

Також намагайтеся дотримуватися таких правил:

  • Перестаньте вживати жирну їжу під час застілля.
  • Спровокувати появу алкогольної гикавки можуть алкогольні напої. Від них слід відмовитися.
  • Намагайтеся бути активними під час застілля - вставайте, танцюйте, рухайтеся.
  • Намагайтеся вживати тільки один вид алкогольного напою, не варто перебирати.
  • Якщо після кожного вживання алкоголю у вас виникає гикавка, постарайтеся перейти на менш міцні напої.