Чим небезпечна блювота з кров'ю після алкоголю і як її лікувати

Що таке блювота з кров'ю після алкоголю, чим вона небезпечна і які наслідки для організму може нести. Діагностика та лікування

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Чим небезпечна блювота з кров'ю після алкоголю і як її лікувати

Блювота з кров'ю - провісник біди

Нудота і блювота - самі по собі речі неприємні, але, коли вони супроводжуються появою крові, ситуація стає ще серйознішою. Чи варто панікувати, якщо у вас блювота з кров’ю після алкоголю, і що могло спровокувати цю неприємність?

Блювота з кров’ю

Спиртне завдає непоправної шкоди організму. Найсерйознішим ускладненням після п’янки вважається блювота з домішками крові. Подібна симптоматика вимагає терміново відмовитися від вживання спиртовмісних напоїв і звернутися по допомогу до медичних фахівців. Причини блювоти з кров’ю після алкоголю можуть бути різноманітними.

Блювота з кривавою домішкою може свідчити про внутрішню кровотечу, що розвивається. Варто пам’ятати, що незначна кровотеча (100-400 мл) розвивається без видимих симптомів. Вказати на неї може лише незначно виражена ознака легкої нудоти, ознобу або сухості в ротовій порожнині.

Причини

Здебільшого блювота з кров’ю після алкоголю виникає внаслідок механічних порушень цілісності слизової оболонки шлунка.

Викликається така патологія різними захворюваннями, які належать до 3 груп:

  1. Синдром Маллорі-Вейсса. Це захворювання супроводжується тільки механічним пошкодженням внутрішнього шару шлунка. Скорочення гладкої мускулатури провокує укрупнення мікротріщин, через що виникають надриви. Також виникнення такого синдрому може спровокувати бійка, під час якої сильний удар припав на живіт. Здебільшого лікарі тут обходяться без оперативного втручання, лікування проводять консервативне за допомогою медикаментів. Але в деяких, особливо складних випадках може знадобитися операція.
  2. Внутрішній варикоз від алкоголю. Кров яскраво-червоного відтінку часто свідчить про розвиток внутрішнього варикозу. Це явище виникає при порушенні цілісності стінок кровоносних судин стравоходу і горловини шлунка. Червона кров зазвичай свідчить про те, що кровотеча нетривала і особливої небезпеки не становить. Однак навіть цей симптом ігнорувати не можна. Лікар має все одно обстежити хворого і дати рекомендації для подальших дій. Якщо кров набула темнішого відтінку, то ситуація значно ускладнюється. У такому разі важко передбачити, скільки триватиме шлункова кровотеча, і надавати медичну допомогу потрібно негайно.
  3. Виразка шлунка та захворювання печінки. За наявності таких захворювань вживати навіть слабкий алкоголь категорично протипоказано, проте не всі пацієнти дотримуються рекомендацій лікарів. Якщо за виразки шлунка ще є шанси вижити за умови своєчасної госпіталізації та проведення операції, то за захворювань печінки (цироз, гепатит тощо) можливість позитивного результату різко знижується. Хворий у такому разі може не дожити навіть до приїзду швидкої допомоги.

Причины

Крім перерахованих хвороб існують й інші захворювання, які можуть спровокувати такий напад:

  • розвиток ракових пухлин у шлунку та стравоході;
  • потрапляння сторонніх предметів в органи травлення;
  • запальні процеси в стравоході;
  • хвороби ШКТ, які потребують термінового хірургічного втручання (кишкова непрохідність, запалення апендикса,
  • холецистит, перитоніт, внутрішні кровотечі);
  • загострення хронічних захворювань.

Незалежно від того, знали ви заздалегідь про наявність серйозних захворювань чи ні, поява кров’яної блювоти - привід для занепокоєння якщо не самого хворого, то хоча б його родичів. Швидке, своєчасне звернення по медичну допомогу допоможе не тільки полегшити стан хворого, а й урятувати йому життя.

Перша допомога

У разі появи кривавої блювоти після вживання спиртного не можна чекати, поки стан нормалізується сам собою. Насамперед людину необхідно покласти на ліжко, підклавши під голову подушку, а також накрити її ковдрою. Коли ноги й руки зігріються, у них поліпшиться кровообіг.

Для того щоб запобігти застою крові, людину потрібно час від часу перевертати. Важливо, щоб поруч із хворим хтось постійно був присутній, бо він може втратити свідомість або захлинутися блювотними масами.

Поруч із ліжком потрібно поставити тазик, бо блювотні позиви можуть продовжитися. Хворому потрібно забезпечити рясне пиття, а також дати йому 6-8 таблеток активованого вугілля. Ці заходи допоможуть видалити з організму токсини і шлаки.

Вживання їжі під час нападів кривавої блювоти - те, що не можна робити, якщо нудить або рве кров’ю. Будь-яка їжа тільки погіршить стан хворого. Також важливо контролювати показники тиску і пульсу.

Це екстрені заходи, які допоможуть трохи полегшити стан хворого і запобігти важким ускладненням. Якщо до симптомів додається біль і висока температура, необхідно викликати швидку допомогу або самостійно вести людину в лікарню.

Діагностика та лікування

Під час повного обстеження, що включає:

  • Гастроскопію;
  • Рентгенографію;
  • Розгорнуті аналізи.

Встановлюється точний діагноз і призначається відповідне лікування. Зазвичай, це консервативна терапія, але не виключено і втручання хірургів.

До консервативних методів належать:

  • Видалення залишків крові зі ШКТ;
  • Призначення препаратів, що зупиняють подальшу кровотечу.

З періодичним моніторингом динаміки кровотечі, за допомогою аспірації і зондування. Характер оперативного втручання залежить від конкретики захворювання. Це може бути видалення каменів, висічення виразкових утворень та інші дії.

Період реабілітації

Якщо вдалося зупинити блювоту після алкогольного отруєння, і вжиті заходи дали позитивний результат, перше, про що треба замислитися - як жити далі, щоб узагалі вижити.

Організм не залізний, він набагато кращий, і завжди вчасно попереджає про збої в роботі та необхідність щось змінити, щоб не зруйнувати його остаточно. Звичайно, найправильніше рішення - проконсультуватися з фахівцями і докорінно змінити правила життя.

Период реабилитации

Полегшений варіант:

  • Хоча б тимчасово припинити вживати алкоголь у будь-якому вигляді;
  • Перейти на дієтичне харчування - вівсяна каша, слизові супи, киселі та інша, легка для засвоєння, їжа;
  • Звести до мінімуму стреси та фізичні навантаження;
  • Відвідати лікаря і приймати призначені препарати.

Поступово, у міру відновлення здорового стану, можна вводити в раціон звичні страви, за винятком занадто гострих, жирних або смажених.

Можливі ускладнення

Блювота з кров’ю після алкоголю являє собою досить небезпечний стан, оскільки може спровокувати розвиток серйозних ускладнень:

  • пневмонія;
  • зневоднення організму;
  • стан шоку;
  • анемія (у разі рясної крововтрати);
  • напади задухи;
  • судомні напади.

Поява блювоти в будь-якому разі є сигналом про порушення, що відбуваються в організмі людини. Тому не варто ігнорувати цей симптом, особливо якщо блювота має фонтануючий характер і містить у собі навіть невелику кількість жовчі або крові. Щоб не допустити подібного стану, коли часте і тривале вживання алкоголю призводить до пошкодження тканин, внутрішніх органів, судин і вен, слід вжити заходів для позбавлення від згубної пристрасті.