Супрастин і алкоголь - сумісність і наслідки

Чи можна пити препарат супрастин і алкоголь разом і які це несе наслідки для організму. Коли після прийому супрастину можна пити спиртне

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Супрастин і алкоголь - сумісність і наслідки

Супрастин і алкоголь - краще не ризикувати

Алергія стає справжньою проблемою для суспільства, адже з кожним роком кількість алергіків збільшується. Разом з тим розширюється й асортимент протиалергічних препаратів. Одним із найбільш популярних антигістамінних ліків є Супрастин. Люди, які приймають Супрастин, часто ставлять собі питання, чи можна вживати супрастин і алкоголь разом і які можуть бути наслідки?

Особливості супрастину

Супрастин є антигістамінним препаратом. Це такі ліки, які пригнічують дію вільного гістаміну. Як відомо, гістамін виробляється опасистими клітинами у відповідь на потрапляння алергену в наш організм. Саме гістамін провокує розвиток алергічної реакції, що проявляється шкірним висипом, свербінням, набряком слизових оболонок тощо.

Як же діють антигістамінні препарати? Вони блокують гістамінові рецептори, внаслідок чого знижується викид гістаміну в кров, а отже, прояви алергії зникають. Зверніть увагу

Особенности супрастина

Супрастин є представником антигістамінних препаратів першого покоління. Діюча речовина - хлоропіраміну гідрохлорид.

Показання

Показаннями до застосування ліків є:

  • Алергічний риніт і кон’юнктивіт,
  • Кропив’янка,
  • Контактний та атопічний дерматит,
  • Екзема,
  • Харчова та медикаментозна алергія,
  • Алергія на бджіл,
  • Набряк Квінке.

Терапевтичний ефект розвивається через п’ятнадцять-тридцять хвилин після вживання таблетки Супрастину і дещо раніше при парентеральному введенні розчину. Зберігається терапевтична дія Супрастину протягом шести годин.

Супрастин і алкоголь

Прийняті разом супрастин і алкоголь підвищують навантаження на печінку до непристойних меж. Як і у випадку з вживанням антибіотика і алкоголю, може нічого не статися, якщо у пацієнта здорова печінка та інші внутрішні органи. Тільки в цьому випадку допускається спільне вживання.

Вони, звісно, навантажать організм, але нічого страшного не станеться. Але чи варто ризикувати? Звісно, може бути й так, що в розпал весняної алергії потрібно йти на ювілей чи на весілля, але не варто поєднувати ці засоби всередині себе. Краще тоді обрати вже щось одне.

Сумісність

Ті, хто лікував алергію за допомогою супрастину, напевно, знають про те, що цей препарат може викликати сонливість або навіть легке запаморочення. Саме тому супрастин небажано вживати, коли перебуваєш за кермом. Супрастин і алкоголь, наслідки вживання яких можуть бути зовсім різними, можуть тільки подвоїти ефект один одного. Скажімо, сп’яніння відбудеться куди швидше і від меншої кількості етанолу.

Не забуваємо про лікувальний ефект, який дає супрастин, взаємодія з алкоголем може його нівелювати. Таким чином, крім сп’яніння можна отримати і зворотний алергічний ефект, що також може бути небезпечно для організму людини. Симптоми нудоти, втрати сну, запаморочення й апатії також можуть проявитися, якщо вжити супрастин і алкоголь, сумісність яких досить непогано вивчена.

Антигістамінні препарати і спиртне зовсім не дуже добре поєднуються, але що робити, якщо спиртне вже вжито, а наступного дня разом із похміллям паралельно прийшла й алергія? Чи можна пити супрастин після алкоголю?

Після розпивання спиртного організм різною мірою отруєний, і тоді, звісно, вживати антигістамінний препарат варто тільки в крайньому разі. При цьому варто розуміти, що загальний стан алергіка тільки погіршиться, можуть зникнути тільки первинні алергічні симптоми.

Наслідки

Одночасний прийом супрастину та алкогольних напоїв не рекомендований не тільки через процеси метаболізму. Цей препарат може спричинити побічні ефекти, які спричинять погіршення самопочуття в період сп’яніння, а згодом і похмілля.

Последствия

Найпоширенішими явищами є:

  • запаморочення;
  • нервова збудливість;
  • нечіткість зору;
  • блювота;
  • судоми;
  • ейфорія;
  • нудота;
  • нестійкі випорожнення;
  • сухість у роті;
  • тахікардія;
  • тремор;
  • підвищення внутрішньоочного тиску;
  • різке падіння артеріального тиску;
  • затримка сечі;
  • аритмія;
  • сонливість;
  • загальмованість.

Дві останні дії препарату є, напевно, найнебезпечнішими, оскільки тривалість такого стану може тривати до трьох діб. Людина почувається стомленою, сонною, розбитою. Це відбувається внаслідок “накладення” супрастину на алкоголь, які у багато разів збільшують дію один одного. Але навіть і без алкогольного напою, водіям або людям, які займаються роботою, що вимагає підвищеної уваги, слід враховувати цей фактор.

Виведенням і супрастину, і алкоголю з організму займаються нирки, а тому, прийнявши одразу ці дві речовини, людина завдає клопоту не тільки печінці, а й ниркам. Варто не один раз подумати, перш ніж поєднувати міцні напої та лікарські препарати. Також необхідно зазначити, що призначення супрастину - прерогатива виключно лікаря.

Коли можна

Якщо необхідність у вживанні спиртного виникла під час лікування алергії, потрібно знати, як і коли можна пити Супрастин з алкоголем.

Отже, ліки можна застосовувати:

За добу до вживання алкоголю. Цього часу достатньо для того, щоб організм встиг вивести ліки природним шляхом;
Під час застілля, але лише за умови, що випито було небагато. Бажано рознести прийом ліків і спиртного якомога далі за часом;
Через 24 години після алкоголю. Приймати препарат з похмілля - категорично заборонено, тому що нирки і печінка, які виводять антигістамін, відчувають підвищене навантаження.
Рекомендації лікарів
Думки лікарів з приводу сумісності Супрастину та алкоголю розходяться. На думку більшості фахівців, вкрай бажано повністю уникати поєднання ліків зі спиртним. Ці речовини посилюють побічні ефекти одна одної, що може призвести до неприємних наслідків як для вашого загального самопочуття, так і для роботи життєво важливих внутрішніх органів.

Рекомендації лікарів

Погане самопочуття, спричинене несумісністю супрастину зі спиртним, може завадити не тільки веселощам на заході. Ба більше, навіть через кілька годин, коли сп’яніння мине, побічні ефекти все ще можуть вас турбувати.

Рекомендации врачей

Багато симптомів можуть тривати аж до кількох діб, а, відчуваючи сильне запаморочення і сонливість, ви з високим ступенем ймовірності втратите працездатність. Ці наслідки можуть виявитися набагато неприємнішими, ніж симптоми алергії, яких ви намагалися позбутися.

Утім, запущена алергія може бути також дуже небезпечною для здоров’я. Якщо ви відчуваєте гострий дискомфорт від симптомів алергії, краще прийняти Супрастин і виключити алкоголь: яким би не був привід випити, це не варто того, щоб наражати на небезпеку власне здоров’я.

Водночас деякі лікарі дозволяють вживати Супрастин і алкоголь у невеликій кількості. Вони ґрунтують свою думку на тому, що Супрастин сам по собі не належить до числа небезпечних препаратів, хоч і має часті побічні ефекти, пов’язані з сонливістю і підвищеною стомлюваністю. Також бажано випивати препарат після алкоголю, тобто повного виведення етанолу з організму, це відбувається приблизно через шість годин після вживання останньої дози спиртного.

Таким чином, випити таблетку вранці після вживання спиртного набагато безпечніше, ніж випити її того ж вечора. У цьому разі негативні наслідки мають виявитися не надто серйозними, проте вплив хімічних речовин на кожну людину дуже індивідуальний.