Трава копитень від алкоголізму - дія, рецепт відвару

Трава копитень від алкоголізму - властивості та вплив при алкоголізмі. Рецепт приготування відвару і спосіб застосування. Застереження і корисні властивості

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Трава копитень від алкоголізму - дія, рецепт відвару

Трава копитень від алкоголізму

Алкоголізм - це важке захворювання, але перемогти його можна. Борються з алкогольною залежністю, як правило, двома методами: медикаментозним, який здійснюють у спеціалізованих клініках, що передбачають використання ін’єкцій, крапельниць тощо, та народним, який ґрунтується головним чином на фітотерапії (лікуванні лікарськими травами).

Багато людей, яким доводилося стикатися з алкоголізмом, віддавали перевагу другому методу, оскільки рослинні препарати майже не спричиняють побічних ефектів, доступні за ціною, а їхню результативність неодноразово підтверджували протягом багатьох століть. Одним із таких засобів є рослина копитень.

Копитень європейський: властивості та опис

Багаторічна вічнозелена рослина копитник, асарум, азарум (від латинської Аsarum) належить до роду трав’янистих квіткових рослин сімейства Кирказонові (Aristolochiaceae). У народі рослину називають: “диким перцем”, “земляним ладаном”, “винним коренем”, “блювотним коренем”, “підлісником”, “копитняком”, “чорним жовтцем”.

Копитень росте в Західному Сибіру та Середній Європі. Улюбленим місцем рослини є тінисті яри і листяні ліси. Загалом налічується приблизно сто видів копитняка, найвідоміші з них - це копитняк європейський, копитняк Хартвега, копитняк Зібольда, копитняк канадський і копитняк хвостатий.

Рослина містить кверцетин, кемпферол, безліч дубильних речовин, серцевих глікозидів, сапонінів, органічних смол і кислот. Копитень використовують здавна як лікарську рослину, оскільки він має виражену протизапальну, заспокійливу, проносну, сечо- і жовчогінну та знеболювальну дію. У великій кількості трава провокує блювотний рефлекс, з цієї причини копитник застосовують у народній медицині для лікування алкоголізму, пияцтва, а також у разі отруєння сильнодіючими речовинами.

Лікування алкоголізму копитником

Люди застосовують копитень європейський від алкоголізму з давніх часів, і бували випадки, коли вдавалося досягти значних результатів у лікуванні цієї недуги. Механізм впливу трави на організм, що страждає від згубної звички, схожий багато в чому з тим, який характерний для фармакологічних препаратів-алкоблокаторів. Вживання фітопрепарату (у великій кількості) і спиртних напоїв викликає у людини стійкий блювотний рефлекс.

Вживання контрольних доз призводить до того, що організм питущої людини починає рефлекторно реагувати на прийом алкоголю будь-якого виду, навіть за відсутності в напої ліків. Таким чином, вдається виробити в алкоголіка умовний рефлекс у вигляді блювоти на прийняття спиртного. Це явище розвиває у того, хто страждає на алкоголізм, виражену відразу до всіх напоїв, що містять алкоголь.

Лікування алкоголізму копитником

Блювотні засоби з давніх часів використовують для боротьби з алкогольною залежністю. Під час лікування алкоголізму важливо усунути психічну залежність, що реально здійснити, тільки виробленням рефлекторних реакцій у хворого. Нині відомо безліч лікарських препаратів, що викликають блювотний рефлекс. Однак особливість копитника полягає в тому, що він створює найдовший умовний рефлекс у пацієнта на прийом алкоголю.

Серед безлічі різних ситуацій бувають такі, коли алкозалежний свідомо відмовляється позбуватися хвороби. Тоді копитень європейський від алкоголізму потай додають у спиртні напої, які при цьому істотно не змінюють свої органолептичні властивості. Препарат рекомендується додавати не відразу, а після вживання початкових доз алкоголю, щоб притупити в такий спосіб пильність хворого.

Приготування відвару копитняка від алкоголізму

Лікувати алкоголізм “одвічною травою” можна самостійно в домашніх умовах. Однак слід дуже уважно поставитися до процесу приготування самого відвару і способу його подальшого застосування. Для відвару годяться, як листя, так і корінь копитняка. Рослина містить отруйну речовину - азарон, тому дозування необхідно визначати досвідченим шляхом, враховуючи антропометрію фізичного стану залежного.

Приготувати блювотний засіб можна так: подрібнене листя або корінь (неповна столова ложка) залити 200 мілілітрами води. Поставити на вогонь і довести до кипіння, залишаючи в такому стані суміш на 10 хвилин. Далі відвар із листя або коріння копитняка від алкоголізму потрібно охолодити й процідити. Додавати в міцні спиртні напої в кількості - столова ложка готових ліків на 150-200 мілілітрів. Якщо вага хворого менше 60 кілограмів, тоді достатньо заварити 1 чайну ложку сировини.

Можна також приготувати настоянку копитняка. Вона більше підходить для добровільного лікування, коли людина рішуче налаштована позбутися залежності. Настоянка готується з листя рослини, яке можна зібрати самостійно або придбати в готовому вигляді в аптеці. Отже, подрібнене листя (1 чайна ложка) змішати із зеленою шкіркою волоського горіха (2 чайні ложки) і залити це вином у такому співвідношенні: 1 чайна ложка на 4 літри напою. Два тижні настоювати. Готовий настій хворий має приймати по 1 склянці за годину до їди 1-2 рази на день.

Якщо алкоголік відмовляється від лікування, не бажає приймати ліки і не дозволяє додавати відвар у вживані ним алкогольні напої, рослинний препарат можна підмішувати в їжу. У разі поєднання процесу прийому їжі з прийняттям алкоголю, досягається потрібний ефект. Як блювотний засіб відвар слід застосовувати в суворо обмеженій кількості - не більше 2 столових ложок на день. Лікування триває 2-3 дні, потім його слід припинити, оскільки цього часу достатньо для вироблення стійкого блювотного рефлексу на спиртне.

Відсоток успішності застосування відвару копитняка досить високий, про це свідчать численні відгуки про результати лікування. Копитень європейський продається в спеціалізованих аптеках, траву можна також придбати у професійних травників.

Чи можливі побічні ефекти?

Копитень європейський належить до отруйних рослин, тому його вживання вимагає особливої обережності. Протипоказаннями до застосування описуваної рослини можуть слугувати:

  • підвищена чутливість до компонентів рослини;
  • схильність до алергічних реакцій;
  • проблеми з роботою серця (перевищення дозування може призвести до порушення функціонування серця, інфарктів та
  • інших патологій);
  • проблеми з органами травлення (регулярне вживання копитняка негативно впливає на шлунок, провокуючи виразкові
  • хвороби).

У всіх інших випадках побічних ефектів не спостерігалося.

Перед застосуванням обов’язково проконсультуйтеся з лікарем!