Згідно з останніми даними, захворювання зустрічається більш ніж у 7% людей на планеті. Найчастіше воно виникає у людей після 30 років, але іноді недуга діагностується у дітей (у більшості випадків у підлітковому віці). ГТР є психічним розладом, який потребує оперативного лікування. У представниць жіночої статі генералізований тривожний розлад трапляється частіше, ніж у чоловіків. Часто захворювання може комбінуватись і з іншими недугами, що значно ускладнює його діагностику.
Основні симптоми при генералізованому тривожному розладі (ГТР)
Захворювання має великий перелік ознак, завдяки яким його можна діагностувати. Деякі їх зустрічаються практично в усіх хворих, але є дуже рідкісні, що виникають нечасто. До таких можна віднести біль у ділянці голови та проблеми зі сном. Але всі пацієнти, які страждають від генералізованого тривожного розладу, стикаються з нав’язливим почуттям тривоги.
У невеликих кількостях це відчуття є корисним, оскільки є захисним механізмом, що виникає в небезпечних ситуаціях в організмі. Але при ГТР тривога та хвилювання присутні у житті пацієнта щодня протягом усього дня. Якщо такий стан триває понад півроку – це свідчить про наявність недуги та необхідність лікування. Крім того, варто відзначити й інші симптоми:
- почуття втоми;
- напруга у ділянці м’язів;
- порушення концентрації;
- рясна пітливість (особливо в області долонь);
- почуття тяжкості у грудній клітці;
- порушення дихання;
- нав’язливе бажання втекти та сховатися.
Лікування генералізованого тривожного розладу
У центрі «Пальміра Плюс» лікуються пацієнта із цим типом захворювання вже не перший рік. Для отримання ефективного результату лікарі клініки призначають медикаментозну та психотерапевтичну терапію. У першому випадку лікар підбирає препарат, виходячи з отриманих результатів аналізів. Головна мета таблеток – усунути симптоми за короткий час. Це необхідно зробити в тому випадку, якщо пацієнт не може нормально жити через свою недугу.
Психотерапевтична терапія є основною, оскільки саме з її допомогою можна подолати ГТР. Під час лікування хворий відвідуватиме психолога, який допоможе йому навчитися по-іншому ставитися до тривог і страхів. Лікар підкаже, як уникати стресових ситуацій, вислухає переживання хворого, допоможе йому проаналізувати, коли та чому виникає тривога.
093 500 90 85