Існує практика, коли лікар пропонує залежному випити трохи алкоголю і потім спостерігає за реакцією організму. У випадку, якщо процедура пройшла вдало, хворий повинен відчути себе погано і відчути повну відразу до спиртних напоїв після кодування.
Якщо закодована людина почне вживати алкоголь, то її стан посилюватиметься наступною симптоматикою:
- мігренозними головними болями;
- порушенням роботи органів ШКТ;
- порушенням свідомості;
- почуттям паніки та страхом смерті.
Також хворі можуть відчувати підвищення артеріального тиску, диспепсичні розлади у вигляді нудоти та блювання. Організм залежного реагує на алкоголь як алерген. Залежний, який під впливом гіпнозу відчуватиме лише огиду.
Порушення роботи серцево-судинної системи
Якщо під час обстеження у пацієнта діагностували проблеми із серцем або будь-які інші хвороби серцевого м'яза чи судин, то після проведення процедури ймовірність загострення наявної патології зростає в рази.
В більшій мірі це стосується осіб з:
- гіпертонічною хворобою;
- порушеннями серцевого ритму (тахікардія);
- стенокардією.
Якщо під час обстеження у залежного було виявлено один із перелічених вище станів, то виконувати процедуру категорично заборонено.
Подальше вживання спиртних напоїв з великою ймовірністю може спровокувати інфаркт, порушення мозкового поводження з комою або, в крайньому випадку, з летальним кінцем.
Порушення роботи дихальної системи
Особи, які мають в анамнезі бронхіальну астму наражають свій організм на великий ризик, якщо після процедури вирішуються вжити спиртне. Це може спровокувати сильніші напади нав'язливого кашлю, задишку і, згодом, зупинку дихання.
Алергія
Вдаючись до медикаментозного способу лікування алкогольної залежності у разі подальшого вживання спиртного, може виникнути сильна алергічна реакція у вигляді:
- набряки;
- почервоніння та свербіж шкірних покривів;
- шкірних висипів.
Якщо пацієнт, незважаючи на заборону лікаря, все ж таки вжив спиртне, то необхідно встановити контроль за його самопочуттям, моніторити життєві показники та стан і в разі потреби вжити заходів щодо якнайшвидшого проведення детоксикації.
Найперше, потрібно викликати бригаду швидкої допомоги, потім до її приїзду важливо забезпечити постраждалому подачу свіжого повітря. Рекомендовано штучно викликати блювання та дати сорбенти.
Важливим є й те, що якщо у людини з патологічною прихильністю до спиртного немає бажання лікуватись, то в примусовому порядку це зробити не вийде. Це пов'язано з тим, що людина, яка не має сили волі і достатньої мотивації, незабаром зірветься, що негативно позначиться не тільки на її самопочутті, а й на самопочутті оточуючих.
Якщо у залежного виникає непереборне бажання випити, то слід терміново звернутися на повторну консультацію до нарколога.
Доктор зможе вжити необхідних заходів у вигляді додаткової процедури кодування, також поспілкується із залежним про необачність його рішень.