Швидкість відновлення організму від наслідків вживання наркотику залежить від типу препарату і тривалості його прийому. Лікарі мають позитивний досвід лікування залежно від різних видів наркотиків, у тому числі:
- героїну;
- кислоти;
- амфетаміну;
- кокаїну;
- солі;
- опіуму;
- спайсу;
- кодеїну;
- марихуани.
Стан ломки або синдром абстиненції виникає внаслідок того, що залежний різко припиняє вживати наркотики або значно знижує дозу препарату. Зняття симптомів цього стану є лікуванням від наркоманії, лише одним із перших етапів. Якщо не пройти весь курс реабілітації, хворий знову повернеться до наркотиків і ломка відбуватиметься знову і знову.
Одна з основних проблем людей, які зіткнулися з наркозалежністю, це те, що їм вкрай складно визнати, що вони хворі та потребують допомоги. Багато хто бояться відвідати лікаря і почати лікування з багатьох причин. Позбутися проблеми самостійно практично неможливо, адже після кожного прийому наркотику звикання лише посилюється і організму завдається серйозної шкоди.
Як впоратися із ламкою?
Абстинентний синдром особливо сильно відчувається у тих, хто приймав тяжкі види наркотиків – героїн, метадон, опіати. При прийомі слабших препаратів, наприклад психостимуляторів або таблеток, що містять кодеїн, симптоми ломки можуть бути значно слабшими і не такими болючими. Тяжкість стан хворого залежить і від того, як довго він страждає від залежності, оскільки це безпосередньо пов’язано з тим, наскільки організм звик до препарату.
Особливості самолікування при ламанні
Заниматься лечением самостоятельно при возникновении синдрома абстиненции крайне опасно, но некоторые больные прибегают к таким методам. В первом случае наркозависимый пытается переключиться с употребления наркотиков на спиртосодержащие напитки. В такой ситуации может последовать абсолютно непредсказуемая реакция организма. Это может вызвать сильную агрессию или же больной впадет в депрессию. Кроме того, резкий переход может отразиться на работе печени и почек, что приводит к необратимым последствиям. Данный метод является опасным, и врачи крайне не рекомендуют его применять.
Второй наиболее распространенный способ побороть ломку – это начать употреблять более легкие наркотики, например, таблетки с кодеином. Эффективность методики очень низкая, поскольку другие препараты также содержат наркотические вещества, а значит, организм не может отвыкнуть от них. Чаще всего через непродолжительное время больной замечает, что ломка никуда не исчезла и вновь возвращается к тяжелым наркотикам.
Почему стоит обратиться к врачам?
Незнання механізму синдрому абстиненції призводить до того, що замість зняти симптоми і почати лікування від залежності хворий ще більше навантажує організм, який і так суттєво постраждав від постійного вживання наркотику. Найбільш правильним рішенням у цій ситуації – це звернутися до наркологів, які добре знайомі з особливостями захворювання. Клініка «Пальміра Плюс» готова запропонувати:
- команду фахівців високого рівня, які мають необхідні знання та досвід;
- можливе зняття ломки з виїздом бригади додому;
- повна анонімність під час лікування;
- комфортні умови у стаціонарі;
- здійснення лікування дозволеними Міністерством охорони здоров’я препаратами.
Під час виклику бригади додому в Києві лікарі-наркологи виїжджають на місце протягом 5-10 хвилин після отримання дзвінка. По приїзду вони оцінять стан хворого і, виходячи з клінічної картини, підберуть найбільш підходящі препарати, за допомогою яких можна зняти болючі відчуття і подолати ломку. Після цього лікарі розкажуть про подальші кроки лікування та реабілітації.
093 500 90 85