Звернутися за допомогою до лікарів варто в тих ситуаціях, коли людина вживає спиртовмісні напої протягом декількох днів без перерви або якщо вона одного разу випила занадто велику дозу алкоголю, що призвело до часткової або повної втрати контролю. Під час самостійного лікування найчастіше хворий просто перестає вживати спирт, що може призвести до виникнення алкогольного делірію (білої гарячки). У пацієнта виникають галюцинації, з’являється надмірна агресивність. Хворий небезпечний як самого себе, так тих, хто його оточує. Не допустити цієї ситуації можна за допомогою звернення до наркологів.
В яких ситуаціях потрібне оперативне лікування та виведення із запою?
Відвідати клініку потрібно у деяких ситуаціях, а саме:
- людина постійно вживає спиртні напої і навіть не усвідомлює, що вона хвора;
- після прийому етилу спостерігається поява абстинентного синдрому (ситуації, коли вихід із похмілля супроводжується вживанням нової дози алкоголю);
- під час вживання спиртовмісних напоїв людина втрачає контроль над собою (поведінка стає неадекватною, агресивною, може виникати загроза для життя як для самого хворого, так і оточуючих);
- вживання спирту стає звичайним ділом.
У випадку наявності хоча б однієї з перерахованих вище симптомів необхідно негайно звернутися за допомогою до лікарів. Це свідчить про те, що захворювання вже починає прогресувати та впоратися з ним самостійно практично неможливо. Надалі хвороба почне відображатися на здоров’ю як фізичному, так і психологічному.
Алкоголізм підбирається непомітно. Це хвороба, яка не розрізняє чоловіків та жінок. Алкоголізму начхати на віросповідання, колір шкіри, ставлення до політики.
Спочатку людина вживає небагато. Потім збільшує дози, більше п’є в компанії. Дозволяє собі випити вдома самотужки. І непомітно скочується у залежність.
Що таке запій?
Людина кілька днів п’є алкоголь, особливо міцна. Не просихає, як то кажуть. У організмі відбувається сильна інтоксикація. Це і є класичний запій.
Характерні ознаки запійного стану:
- судоми – особливо у кінцівках;
- болючі відчуття - пильну увагу варто приділити печінці, серцю;
- біль голови, мігрень;
- тремор - руки, що трясуться.
якщо у запійної людини забрати пляшку, вона виявляє агресію; розмовах заперечує залежність і стверджує, що будь-якої миті покине починає бачити галюцинації.
Це все ознаки класичної білої гарячки та запою. Потрібно терміново викликати лікаря, прокопувати пацієнта та розпочинати лікування.
Слід пам’ятати, що людина в такому стані здатна завдати шкоди собі та оточуючим. Вийти із запою можна і потрібно. Наші фахівці допомогли багатьом залежним пацієнтам подолати руйнівний стан. І тому існує кілька етапів лікування.
Етап перший - Детоксикації
Починати лікування запою потрібно з очищення організму.
Лікар-нарколог приїжджає додому, оцінює обстановку та прокопує пацієнта. У крапельниці містяться вітамінні розчини з калієм, магнієм, полівітамінами чи сорбентами. Для буйних використовуються седативні речовини.
Важливо, щоб пацієнт заспокоївся і захотів позбутися залежності. Насильницьке лікування не принесе користі.
Наші фахівці використовують різні методики навіювання, які формують бажання кинути пити.
Етап другий – Стабілізація
Незабаром у людини виявляться всі принади похмільного синдрому:
- головний біль
- ломота в м’язах і суглобах
- нудота, навіть блювання
- безсоння
- депресія
Важливо не допустити “звичного лікування” чаркою алкоголю.
Лікар контролює цей процес. Призначає препарати, які б стабілізації загального стану. Застосовує фізіопроцедури, заняття спортом.
“У здоровому тілі - здоровий дух”, це прискорить лікування.
Етап третій – Відновлення
Виправити фізичне здоров’я відносно не складно.
Набагато важче розібратися із психологічними проблемами. Знайти тригери, які викликають бажання пити. Це можуть бути неприємності на роботі, незадоволення, конфлікти з навколишнім світом.
Повне відновлення неможливе без роботи з психологами та психотерапевтами. Наші психіатри-наркологи підберуть ефективний метод на людини. А заразом закодують, щоб максимально убезпечити пацієнта від зриву.
Бережіть себе.
Запій – небезпечний стан організму, що виникає в результаті тривалого вживання великої кількості спиртних напоїв. При виникненні такої ситуації необхідно правильно виконати виведення з запою, звернувшись в спеціалізовану клініку.
Причини і ознаки запою
Згубна залежність від спиртного часто починається з того, що людина вживає алкоголь для зняття стресу або піддаючись впливу оточуючих. Запій може бути короткочасним або тривалим, а самостійно вийти з цього стану майже неможливо. Про необхідність професійного виведення з запою свідчать такі ознаки:
- безперервне вживання великих порцій алкоголю;
- дезорієнтація;
- втрата апетиту, блювота і головний біль;
- задишка і прискорене серцебиття;
- гнів, агресія;
- неконтрольоване бажання прийняти велику дозу спиртного;
- марення і галюцинації.
Особливості процедури виведення з запою
Запої характеризуються різною тривалістю, тому кожен вивід із запою виконується індивідуально. Вивід із запою в Києві може здійснюватися на дому або в стаціонарі, але вимагає постійного спостереження фахівця зі спеціалізованого центру.
Виведення із запою в клініці здійснюється цілодобово і анонімно і складається з декількох послідовних етапів.
Первинна діагностика
Перед тим, як виконувати виведення із запою, необхідно оцінити загальний стан організму пацієнта і визначити стадію алкогольної залежності. Детальну інформацію про проблему можна отримати від самого алкозалежної або від його близьких.
Для визначення ступеня інтоксикації організму проводять комплексне обстеження. Воно допомагає виявити хронічні захворювання і полегшує вибір ліків для подальшого медикаментозного виведення з алкогольного сп’яніння.
Крапельниця для очищення організму
Наступний етап виведення з запою – детоксикація організму. При вживанні великих доз спиртного в тілі людини накопичуються токсини. Щоб очистити організм і поліпшити фізіологічний стан пацієнта, застосовується крапельниця.
Склад препаратів для внутрішньовенного введення визначається лікарем в індивідуальному порядку з урахуванням отриманих результатів медичного обстеження. Крапельниця допомагає запобігти зневоднення, забезпечує організм необхідними вітамінами та поживними речовинами, дозволяє коригувати водно-електролітний склад крові.
Тривалість детоксикації організму залежить від віку і стану здоров’я пацієнта. Зазвичай цей етап виведення з запою займає від 1 до 14 днів.
Медикаментозне виведення із запою
Висновок із запою супроводжується прийомом ліків. Вони допомагають поліпшити фізіологічний стан людини і вилікувати хвороби, які з’явилися в результаті зловживання спиртним.
Медикаментозне виведення з запою включає в себе прийом таких ліків:
- вітаміни для поліпшення самопочуття;
- розчин глюкози – покращує діяльність головного мозку;
- снодійні препарати – допомагають нормалізувати режим сну;
- заспокійливі, антидепресанти – знижують прояви роздратування і агресії;
- сечогінні засоби – прискорюють виведення токсинів, знижують артеріальний тиск;
- антиоксиданти – зміцнюють серцевий м’яз, забезпечуючи її нормальну діяльність;
- гепатопротектори – відновлюють уражені алкоголем клітини печінки.
Всі ліки приймаються під контролем фахівця, який визначає дозування кожного засобу і тривалість курсу лікування.
Психологічна реабілітація
Важливим етапом виведення з запою є подолання психологічної залежності від спиртного. Для цього пацієнт проходить курс спеціальної реабілітації вдома або відвідує групові заняття з психологом в стаціонарі. В результаті такої терапії виконується аналіз причин виникнення залежності, формуються правильні моделі поведінки і нормалізується психічний стан людини.
У важких випадках застосовується кодування. Процедуру виконують фахівці наркологічного центру, формуючи у людини відразу до спиртного на підсвідомому рівні. Висновок із запою і кодування здійснюються анонімно.
Висновок із запою в Києві: куди звернутися?
Успішно впоратися з проблемою можуть фахівці центру «Пальміра Плюс». Пацієнти в стаціонарі цілодобово перебувають під наглядом лікаря, а лікування може виконуватися анонімно. Ціна виведення з запою і кодування розраховується індивідуально для кожного випадку.
Ключові переваги клініки:
- багаторічний досвід роботи;
- індивідуальний підхід;
- виведення з запою будь-якої тяжкості;
- комфортні умови для пацієнтів стаціонару;
- психологічна допомога близьким.
093 500 90 85