Види токсичних речовин - Наркозалежність

Токсичні речовини - термін, що використовується для позначення наркотиків, хімічних або будь-яких отруйних і шкідливих для організму речовин. Токсини отруюють наш організм - руйнують природний баланс в організмі, порушують обмін речовин, послаблюють імунітет, призводять до збоїв у роботі внутрішніх органів і підвищують ризик розвитку всіляких захворювань.

093-500-90-85
Приватна клініка лікування алкоголізму
Види токсичних речовин - Наркозалежність

Види токсичних речовин

Токсичні речовини - термін, який використовують для позначення наркотиків, хімічних або будь-яких отруйних і шкідливих для організму речовин. Токсини отруюють наш організм - руйнують природний баланс в організмі, порушують обмін речовин, послаблюють імунітет, призводять до збоїв у роботі внутрішніх органів і підвищують ризик розвитку всіляких захворювань.

Заборонені наркотики.

Згідно з дослідженнями, заборонені наркотики можуть призвести до порушення діяльності мозку і нервової системи, змінити характер людини, зробити її агресивною, призвести до деградації особистості, зруйнувати сім’ю і життя людини.

Медичні наркотичні речовини.
Особлива небезпека цих речовин у тому, що людина і не підозрює про ту шкоду, яку несуть у собі прописані лікарем ліки. Снодійне, болезаспокійливе - це ті самі наркотичні речовини, але в інших дозах і формах. Однак головна тривожна ознака - це звикання людини до певного препарату - чи це не наркотична залежність? Токсини, що містяться в цих препаратах, також згубні, як і токсини заборонених наркотиків.

Хімікати.

Це, мабуть, найбільша категорія, що містить у собі хімікати і від промислового виробництва, і радіоактивні матеріали, і консерванти, і хімікати у складі і парфумерії, і побутових мийних засобів.

Сьогодні практично кожен предмет навколо нас зроблений із синтетичного матеріалу, а це означає, що за певних умов він може виділяти токсини, які і відкладаються в нашому організмі.

Сільськогосподарські хімікати.

Обробка ґрунту хімікатами від шкідників і для поліпшення росту рослин призводить до накопичення токсинів у кінцевій продукції. Найчастіше до нас на столи потрапляють отруєні різними отрутами овочі, фрукти.

Харчові добавки, консерванти.

Сучасна технологія обробки продуктів спрямована на продовження терміну їхньої придатності, а не на збереження корисних речовин. Тому деякі продукти в магазинах, можливо, “поліпшені” - наповнені консервантами, підсилювачами смаку тощо. Безумовно, вигляд, колір яблука після таких процедур покращиться, але смаку, а головне користі в ньому більше не буде, тепер це яблуко - справжня отрута для організму.

Кожен вид цих шкідливих речовин посідає певне місце в нашому житті, і ми, хоч би як ми того хотіли, не можемо себе від них захистити. Залишається тільки допомагати організму позбутися їх, очищати свій організм.

Предметом зловживання стають, як правило, наркотики, які викликають приємні або незвичайні стани свідомості. Усі хімічні сполуки рослинного або синтетичного походження, що безпосередньо впливають на психічний стан людини, прийнято називати психоактивними.

Якщо зловживання будь-якою психоактивною речовиною стає особливо небезпечним для здоров’я людини та суспільства, спричиняє при цьому відчутні економічні втрати, то спеціальним законодавчим актом її визнають наркотичною, тож наркотик - поняття не лише медичне, а ще й соціальне, юридичне.

Опіати

Наркотики, що мають седативну, “загальмовувальну” дію. До цієї групи належать природні та синтетичні морфіноподібні сполуки. Усі природні наркотичні засоби опійної групи отримують із маку. Викликають стан ейфорії, спокою, умиротворення. Включаючись в обмінні процеси, призводять до швидкого (іноді після одного-двох прийомів) виникнення найсильнішої психічної та фізичної залежності. Вкрай руйнівно діють на організм. Наркотичні залежності, спричинені опіатами, дуже важко піддаються лікуванню.

Героїн - найпоширеніший опійний наркотик. Поряд з дуже сильним і яскраво вираженим наркотичним ефектом має вкрай високу токсичність і здатність швидко (після 2-3 прийомів) формувати фізичну залежність. Героїн курять, нюхають і вводять внутрішньовенно.

Макова соломка - подрібнені та висушені частини стебел і коробочок маку (зерна маку наркотично активних речовин не містять). Соломка використовується для приготування розчину ацетильованого опію.

Ацетильований опій - готовий до вживання розчин, отриманий у результаті низки хімічних реакцій. Має темно-коричневий колір і характерний запах оцту.

Опій-сирець - спеціально оброблений сік рослин маку, використовується як сировина для приготування розчину ацетильованого опію. Речовина, що нагадує пластилін. Колір - від білого до коричневого. Продається невеликими шматочками кульками.

Метадон - сильний синтетичний наркотик опійної групи. Продається у вигляді білого порошку або готового розчину. У деяких країнах дозволений як засіб замісної терапії при лікуванні опійної наркоманії.

Ознаки сп’яніння

Нетривалий стан ейфорії, незвичайна сонливість у найрізноманітніший час; повільне, “розтягнуте” мовлення; часто “ відстає” від теми й напряму розмови; добродушна, поступлива, запобіглива поведінка аж до повного підпорядкування; прагнення до усамітнення в тиші, в темряві, незважаючи на час доби; блідість шкірних покривів; дуже вузька зіниця, яка не реагує на зміни освітлення; сповільнення серцебиття, дихання, зниження больової чутливості; зниження апетиту, спраги, рефлексів та сексуального потягу…

Наслідки вживання опіатів

Величезний ризик зараження ВІЛ-інфекцією та гепатитами через використання загальних шприців; ураження печінки через низьку якість наркотиків: у них залишається оцтовий ангідрид, який використовується під час приготування; сильне зниження імунітету і, як наслідок, схильність до інфекційних захворювань; захворювання вен, руйнування зубів через порушення кальцієвого обміну; імпотенція; зниження рівня інтелекту. Дуже велика небезпека передозування з тяжкими наслідками, аж до смерті

Препарати Конопель

Коноплі ростуть у регіонах із помірно теплим кліматом. Що південніше вирощена рослина, то більший наркотичний ефект спричиняє виготовлений із неї наркотик. Діючі речовини - канабіноїди. Вплив - зміна свідомості. У приміщенні надовго залишається характерний запах паленої трави. Зберігає цей запах і одяг.

Марихуана - висушена або сира зелена трав’яниста частина конопель. Світле, зеленувато-коричневе розмелене листя і квітучі верхівки конопель. Може бути щільно спресована в грудки. Цей наркотик курять у вигляді сигарет-самокруток (“ косяків”), а також набивають у люльки, додають у їжу.

Гашиш - суміш смоли, пилку і подрібнених верхівок конопель - смолиста речовина темно-коричневого кольору, схожа на пластилін, у вигляді брикетиків або капсул. Містить понад 20% канабіоїдів. Гашиш курять за допомогою спеціальних пристосувань. Дія наркотику настає через 10-30 хвилин після куріння і може тривати кілька годин. Усі похідні конопель належать до групи нелегальних наркотиків і повністю заборонені.

Ознаки вживання препаратів конопель

Ейфорія, відчуття безтурботності; нестриманість, підвищена балакучість; стан сильного голоду і спраги, почервоніння очей; у разі невеликої дози - розслабленість, загострене сприйняття кольору, звуків, підвищена чутливість до світла через сильно розширені зіниці; при великій дозі - загальмованість, млявість, плутане мовлення в одних, агресивність з невмотивованими діями в інших; нестримна веселість, порушення координації рухів, сприйняття розмірів предметів та їхніх просторових стосунків, галюцинації, безпідставні страхи й паніка…

Наслідки вживання

“Перегорання” - плутанина в думках, розчарованість, депресія і відчуття ізольованості; порушення координації руху, пам’яті та розумових здібностей; сповільнений статевий розвиток і дозрівання, включно з порушенням спермоутворення і менструального циклу; під час вживання великої дози наркотику можуть виникнути галюцинації та параноя; формування психічної залежності, коли паління не приносить задоволення, але стає необхідним; провокація одночасного вживання алкоголю та переходу до більш тяжких наркотиків; бронхіт, системи (астма), астми (астма).

Амфнтамін

Наркотики, що мають психостимулюючу, “збудливу” дію. До цієї групи належать синтетичні речовини, що містять сполуки амфетаміну. У більшості випадків вводяться внутрішньовенно. Ці наркотики отримують із лікарських препаратів, що містять ефедрин (солутан, ефідрину гідрохлорид). У природі ефедрин міститься в рослині “ефедра”. Дія наркотику триває 2-12 годин (залежно від типу речовини). Формується психічна та фізична залежність. Тривале вживання вимагає постійного збільшення дози наркотику. Загострюються запальність, злостивість, агресивність. Згодом з’являється необґрунтована тривожність і підозрілість. Можливі спроби суїциду.

Амфетамінова наркоманія має характер “запійної” або “сесійної” - періоди вживання наркотику змінюються “холодними” періодами, тривалість яких з часом скорочується.

Ефедрон - готовий до вживання розчин, отриманий у результаті хімічної реакції. Має рожевий або прозорий колір і характерний запах фіалки.